BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
200
Dün
:
4716
Toplam
:
17741307
YST İL MÜDÜRÜ YURTLU’DAN STK’LARA KURUMSAL BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ


Yozgat İl sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, kırk yaş üstü futbol oynayanların kurduğu Yozgat Spor Derneği’ni ziyaret ederek, faaliyetler hakkında bilgi aldı ayrıca, ziyarette kamu sivil toplum işbirliği hakkında da kurumsal bilgilendirmede bulunuldu.
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün çalışma planı doğrultusunda derneklerin ziyaret edildiğini belirten İl Müdürü Yurtlu, amaçlarının, kamu ile sivil toplum diyalogunun geliştirilmesi, işbirliğinin güçlendirilmesi olduğunu söyledi.
Bu kapsamda Yozgat il merkezinde kurulu ve faaliyet gösteren, kırk yaş üstü futbol tutkusunu devam ettirenlerin kurduğu derneği ziyaret ederek, yönetim kurulu başkanı Feridun Karakoç’tan, çalışmalar hakkında bilgi aldı hem de, kamu-sivil toplum işbirliği hakkında konulara değindi.
Eski adı “Yozgat Masterler Derneği” olan ve tüzük değişikliği yaparak, dernek isminin Yozgat Spor Derneği olarak değiştirildiğini söyleyen başkan Feridun Karakoç “ Master demek, Rakibe saygı duyan, kendini bilen, hakeme saygı duyan, aldatmayan, centilmen, Fair - Play ruhu taşıyan, sertliğe prim vermeyen, stres ve hırs yerine keyifle oynayan sporcular grubunu oluşturmak demektir. Elbette kazanmak için sahaya çıkan, Ancak asıl kazanmanın "dostluk" olması gereğini bilen sporcuları bulmak ve onlarla birlik beraberlik amacımızdır. Şuan İç Anadolu grubunda Türkiye Şampiyonluğu müsabakalarına katılarak, masterler grubunda İlimizi temsil etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuşarak asıl amaçlarının skor ve spordan ziyade dostluk olduğunu vurgulayarak, ziyaret için İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü hakkı Yurtlu’ya teşekkürlerini sundu.
13.02.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45