BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.01.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
182
Dün
:
4716
Toplam
:
17569055
YOZGAT GAZETESİNE 19.ÖDÜLÜ TBMM’DE VERİLDİ


Başbakanlık-Basın Yayın ve Enfermasyon Genel Müdürlüğünün düzenlediği Anadolu basını özendirme yarışmasında dereceye giren 2009 yılının en başarılı yerel gazetecilerine ödülleri TBMM tören salonunda dağıtıldı.Başta basından sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, çok sayıda milletvekili ve üst düzey bürokratın katıldığı törende makale dalındaki birincilik ödülünü gazetemiz yönetmeni Osman Hakan Kiracı’ya toplantıya katılan Yemen Sanayi ve Ticaret Bakanı Yahya El Mütevekil verdi. Törenden sonra ödül sahipleri ve bütün davetliler,Basın Yayın’ın 90.kuruluş yıldönümü nedeniyle Bülent Arınç tarafından TBMM’de verilen kokteyl’e katıldı. Arınç , kokteylde yerel gazetecilerle sohbet etti.
Geçen yıl ,gazetemizde yayınlanan “Bildik Yozgat’tan öteki Yozgat’a” başlıklı makalesiyle BYEGM jürisi tarafından makale yorum dalında birincilik ödülüne layık görülen ve bu ödül ile Yozgat’a kazandırdığı basın başarı ödül sayısı 19’a yükselen gazetemiz sahibi Osman Hakan Kiracı, ödül sahibi diğer gazetecilerle birlikte Basın Yayın Enformasyon genel müdürlüğünün kuruluşunun 90.yıl etkinliklerini de izledi.Bu ilk kez TBMM çatısı altında gerçekleştirilen BYEGM Anadolu basını özendirme yarışması ödül töreninde Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’la birlikte Arınç’ın davetlisi olarak Türkiyeye gelen Yemen Sanayi ve Ticaret Bakanı Yahya el Mütevekkil, Eski devlet ve içişleri bakanlarından Murat Başesgioğlu,çok sayıda milletvekili, RTÜK Başkanı Prof.Dr. Davut Dursun, Başbakanlık Kamu diplomasisi koordinatörü İbrahim Kalın, Anadolu Ajansı genel müdürü Hilmi Bengi, Basın İlan Kurumu Genel müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) genel sekreter yardımcısı Süleyman Ukav, Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyaz,bazı ülkelerin Ankara elçileri ve seçkin davetliler hazır bulundu.Tören başlangıcında Basın yayın ve enfermasyon genel müdürlüğünün sinevizyonla tanıtımı yapıldı.Daha sonra konuşmalara geçildi.YEMEN’LE TİCARETİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, özgür ve tarafsız bir şekilde çalışan basının, yüksek profilli demokrasi hedefinin de en sağlam destekçisi olduğunu belirterek başladığı konuşmasında törene katılan konuk Sanayi ve Ticaret Bakanı ile ekonomik, eğitim, turizm ve gümrük alanlarında anlaşmalar imzaladıklarını hatırlattı ve ''İnşallah bunları hayata geçireceğiz ve iki ülke birbirinin kalkınmasına çok olumlu anlamda yardımcı olacak'' dedi.''MEDYA, DİNAMİK BİR SEKTÖR''

Konuşmasında Medyanın dinamik bir sektör olduğuna dikkati çeken Arınç, medya dünyasında yaşanan hızlı değişime, Türkiye'deki kurumların seyirci kalmasının beklenemeyeceğini kaydederek ''Ben medyanın, toplumların aynası, demokrasilerin, hak ve özgürlüklerin güvencesi olduğu inancındayım'' dedi.

İNTERNET MEDYASINA DÜZENLEME

BYEGM'nin öncülüğünde, ''internet medyası ile ilgili temelinde hak ve özgürlükleri esas alan bir düzenlemenin de hazırlığı içerisinde olduklarını'' bildiren Arınç, '' Bugünlerde TBMM Anayasa Komisyonu'nda RTÜK ile ilgili kanun tasarısı görüşülecek. Özetle, bütün bu düzenlemelerin hepsinde, yasaklara karşı özgürlüklerin, bireysel hak ve hürriyetlerin yanında duran bir anlayış vardır' şeklinde konuştu.Bazı sorunlar olduğunu ve zaman içerisinde bu sorunların kendisini daha da hissettireceğini anlatan Arınç,' 'Bunları hemen bir çırpıda çözmek mümkün değildir. Özellikle Anadolu basınının temsilcilerinin sorunları da bir hayli büyüktür'' dedi.

KARAKAYA'NIN KONUŞMASI

BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya da törende yaptığı konuşmada kurumunun son zamanlarda giderek yoğunlaşan etkinliklerini anlattı. Yerel medyanın gelir ve tiraj açısından sıkıntı yaşadığına dikkati çeken Karakaya, ''Bu durumu iyileştirmeye çalışmak hepimizin ortak görevidir “dedi.
Bu yıl 25.’sinin düzenlendiği Anadolu basını özendirme yarışmasının önemli bir misyonu bulunduğunu belirten Karakaya, yarışma sayesinde yerel düzeyde ortaya çıkarılan eserlerin, ulusal düzeyde tanıtım imkanı doğduğunu vurguladı.ÖDÜL TÖRENİ

Konuşmaların ardından Anadolu Basını Özendirme Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. Yerel haber, makale-yorum, röportaj, fotoğraf, mizanpaj ve araştırma olmak üzere 6 dalda düzenlenen yarışmada deceye giren ve ödüllerini Başbakan Yardımcısı Arınç ile diğer davetlilerin elinden alan başarılı gazeteciler şunlar :

MAKALE :Osman Hakan Kiracı,Avni Gelendost,Şahiye Say
YEREL HABER :Can Hacıoğlu, H. İbrahim Yıldırım, Turan Şahinbaş, Aydın Arslanyılmaz, İbrahim Özdemir
RÖPORTAJ : Engin Arapoğlu, Yaşar Kuru, Seyrani Soluğan
FOTOĞRAF : Nedim Kovan,İzzet Sarı,Diya Yarayan
ARAŞTIRMA: Mehmet Uluğtürkan, Arif Arslan, Mükremin Öksüzgil
MİZANPAJ : S.Zeki Özdilek, Kemal Çağlayan, Hüseyin Çiçekci90.YIL ETKİNLİKLERİ

Başbakanlık Basın Yayın ve Enfermasyon Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 90.yıldönümü dolu dolu geçti. Kutlamaların ilk gününde BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya başkanlığındaki bir heyet Anıtkabir’i ziyaret etti. Bu arada Ankara Etlik girişinde buluşturulan 90.Yıl Basın Yayın Hatıra Ormanına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile davetliler tarafından fidan dikildi. 90 Yıldönümü nedeniyle hazırlanan ‘1920’den günümüze Basın Yayın’ sergisi ise TBMM şeref holünde açıldı.

(12.06.2010)

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45