BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.10.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
167
Dün
:
4716
Toplam
:
17170777
Gündem Osman Hakan KİRACI
AH MUSTAFAM AH
   Söylesem tesiri yok/ Sussam gönül razı değil/ Fuzuli       ohakankiraci@hotmail.com
Gözü yaşlı ailen, bütün sevenlerin ve biz.
Senin yokluğunda 4 günden beri nerdeyiz? Göktemiyiz, yerdemiyiz bilmiyoruz.
Galiba hala şoktayız Mustafam.
Seni kaybetmenin ızdırabı, acısı ve sıcaklığı alev alev içimizi yakıyor..
Seni kara toprağın altında düşündükce yüreğimizden kan damlıyor, hala canımız acıyor.
**
Biliyorsun Mustafam,
Büyük ağabeyin rahmetli ‘Muhittin’ benim can kardeşimdi. Sen de benim küçük kardeşim.
Doğallığın ile sanki Muhittin’in ikizi gibiydin. Gözlerinin içinde ve üslubunda hep Muhittin’in hayalini anımsardım. Müstesna insan, ebedi dostum Muhittin’le tükenmeyen özlemimi hep seninle gidermeye çalışırdım. Ama sen de tıpkı Muhittin gibi, apansız, hem de hiç beklemediğimiz bir anda çekip gittin.
Ne hazindir ki; senin vefatınla birlikte ben Muhittini bir kere daha kaybettim.
Bu satırları yazarken ve ikinizin yokluğunu düşünürken ızdırabımı anlatacak kelime bulamıyorum.
**
Fatma hanım, Seda, Göktuğ, tüm ailen, ben, Emine ablan ve tüm sevenlerin senin yokluğuna nasıl alışabileceğiz, hiç bilemiyoruz.
Sen bize ve tanıdığın her Yozgat’lıya yüreğinden unutulmaz güzel hatıralar bırakarak ebedi aleme göçüp gittin.
Ama hepimiz şunu bilmeni istiyoruz.
Sevgili Muhittin’i, Emine ve Nagehan kardeşini unutmadığımız gibi, elbette seni de hiç unutmayacağız. Daha doğrusu, o gözlerinden ve yüzünden hiçbir zaman eksilmeyen tebessümlerini asla unutamayacağız.
Toprağın bol, mekanın cennet olsun.
Nur içinde yat Mustafam.
Osman Hakan KİRACI
________________________________________________

Bozdağ’ın bahanesine ilişkin okur yorumları

Hızlı tren, sürekli gecikmesi nedeniyle Yozgat’ta artık çoban hikayesine dönüşmüş; AK Parti için ertelemeli bir vaad, Yozgatlılar için de her yıl umutların tazelendiği dillerde sakız olmuş bir projedir.
Bayramdan önce Yozgat’a gelen AK Parti Yozgat milletvekili Sayın Bekir Bozdağ, Yozgat TSO’da Hızlı Tren projesinin akıbetine yeni bir açıklık getirme ihtiyacı duymuş olmalı ki, bakın ne demişti:
“Ankara-Yozgat-Sivas YTH projesi, coğrafi ve teknik sebeplerle uzadı. Bunun başka bir nedeni yok.”
Gazetemizin web sitesi www.yozgatgazetesi.com ile birlikte facebook ve twitter sayfalarımızda toplam 11.549 takipçimizin eriştiği “Hızlı Tren projesinin gecikme nedenine ‘Bekir Bozdağ’ bahanesi” başlığı altında yayınladığımız bu açıklama, beraberinde çeşitli yorumlara da vesile oldu.
Bekir Bozdağ, Yozgat siyasetinin yetiştirdiği zeki ve hazırcevap bir politikacıdır. Ama her ne hikmetse Yozgatlının karşısına geçip nutuklar attığı bazı zamanlarda sanki basireti bağlanıyor ve ince zekasıyla çelişen laflar ediyor.
Gerçeklerle ilgisi olsun veya olmasın, söyleyeceği her sözün Yozgat’ta yaşayan bütün insanlar tarafından mutlaka kabul göreceğini, onaylanacağını ve alkışlanacağını düşünüyor. Daha da açık bir ifadeyle hemen hemen herkesi saf, hem de çok ‘saf’ zannediyor. Bazı hallerde daha da ileri gidip, bu kentte yaşayan aklıselim insanların da adeta aklıyla dalga geçiyor.
Oysa artık bu çağda herkes, her şeyin farkında… Lafın, vaadin ve açıklamanın sahibi kim olursa olsun, eğer duydukları aklına uymuyorsa, tepkisini çekinmeden dile getirmekte.
İşte, buna örnek tepkiler..
30 Temmuz 2019 tarihinde gazetemizin Facebook sayfasında yer alan Sayın Bozdağ’ın açıklamasına gönderilen yorumlardan birkaçı..
Bakın ne diyor, başta Yazı İşleri Müdürümüz sn.Y. Ali Er ile diğer takipçilerimiz:
TC AHMET YANALAK: Bu projeyi ortaya koyanların, üç yılda bitirileceğini söyledikleri projenin 10 yılda bitirilememiş olmasını ‘coğrafya’ ile izah etmeye kalkışmaları aymazlıktır. Sormazlar mı adama? Projeyi hazırlayanlar ‘coğrafya’yı bilmiyorlar mıydı?
HATTAT YASİN ALİ ER: Bu şecaat arzı; “aslında proje mroje yok” demektir.
Uydum hazır olan ya tutarsa cambazlığına! Ya bizi projelerin neye ve hangi şartlara göre hazırlanıp planlandığını bilmeyecek kadar ahmak zannediyorlar, ya aklımızla
dalga geçmeye kalkışıyorlar, ya da gerçekten bölgenin coğrafi yapısı hakkında bilgileri yoktu… Zaten bu ülkeye dair bilgileri yok! İlgileri olmadığından mıydı acep?
İSMAİL EKMEKCİ: Plan, program ve zamanlama yapılırken bölgenin coğrafi durumu göz önüne alınmıyor mu? Bir kere de samimi olun. Bir kere de doğruyu söyleyin.
Bir kere de ‘hata yaptık’ deyin. Mazeretinizi kimse dikkate almıyor.
ABDULLAH DOĞAN: Yeni hükümet sistemine göre, bu mevzuda Ulaştırma Bakanlığı birşeyler söylerse ciddiye alınır... TBMM Anayasa Komisyonu başkanı, son AYM kararı ile ilgili ne düşünüyor; onu anlatsın…
BÜLENT DEMİRTÜRK: Aha bu sene bitti, aha şu sene bitecek derken coğrafi yapı farklı mıydı da hikayeden söz verip durdu zatı muhterem Bakanımız? Kimse kimseyi aptal sanmasın. Bu şehir, bunca senedir ne çektiyse kendiden başkasını düşünmeyen siyasetçilerden çekti.
BEKİR ŞAHİN: Yozgat Kadışehri Ovasından geçen yolun rotasını kendi ilçenin dağlık arazi olan Akdağmadeni’ne ve köylerine çevirirsen tabii ki de uzar.
**
Bu yorumların ardından benim de başka bir yorum yazmama gerek var mı dersiniz ?

10.08.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
NİDA TÜFEKÇİ, CELAL ATİK VE GÜLTEN AKIN
Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu değerlerimize sahip çıkamamak kahrediyor beni. Sürmeli Anıtı'nı bulunduğu yerden taşımışlar ha?..Komşu köyümüz Gürdenli (Yazıkışla) Celal Atik'in adı silinmiş ha?..Gülten Akın da kim oluyor ki(!)
Söyleyecek söz bulamıyorum. Yozgat bu vurdumduymazlık yüzünden bir türlü kabuğunu kıramıyor. Yazık, çok yazık.
Mustafa Topaloğlu -- 19.08.2019 13:20
Belediyenin çözüm bekleyen sorunları
günaydın...
Gazetenizin internet sayfasının sürmanşetinde Sn.Vali'nin sizi ziyaretinde söyledikleri daha önce de yazdığım gibi cek,cak.ceğiz.cağız vs.vs.sizin üzerinizden mağduriyet kızgınlığı olan kişilerin gazını almaktan başka bişey değil.her gelen vali aynı şeyleri söyler görev bittiğinde başka bi yere tayin olup giderken de benim memleketim filan gibi laflar edilir.sonuç sıfır elde var sıfır.Yozgatlı 15-20 yıl önce neyse öyle olmaya devam.
Saygılar.
yozgat sevdalısı -- 19.07.2019 09:36
Belediyenin çözüm bekleyen sorunları
günaydın..17 haziran tarihli gazetenizin sürmanşetin de yozgat'ın için için erimesini ve sürekli göç vermesini ifade etmişsiniz..
Ben daha önce şu anda görev yapan ve daha önce görev yapan sayın valilerimizin ilk göreve başladıkları zaman;herşeyi ellerindeki sihirli deynek ile halledeceklerini söylemelerini yazmıştım.şimdiki valimizde göreve başladığında yozgat göç alan bir kent olacak.Yozgat sanayi şehri olacak...vs,vs dediğini hatırlıyorum.hadi geçmiş olsun.inşallah daha beter olur.herkes dalkavuklukla çıkar peşinde vali ne yapsın.Yozgat da kim proje üretmiş,kim devlete katkı sağlayacak işlere kafa yormuş.bu iş böööyle gider.adamın dünya kadar arazisi var çiftçilik yapmayı yükünsüyor,Büyük bi şehirde kapıcılığa can atıyor.Herhangi bi köye gidin gözüyün alabildiğince arazide bir ağaç bulamazsınız da su testisini kağnının gölgesine korlar.
Yükünü tutan büyük şehirlere gidiyor zaten.
Yozgatlıya sözüm şudur.böyle devam edin sonunuz yakın ekmeğe muhtaçlığınız yakın.Durmak yok yola devam hacı.
yozgat sevdalısı -- 17.06.2019 09:39
...
Sayın KİRACI öncelikle ellerinize sağlık iyi yazılar,bilgiler yazıyorsunuz asırların YOZGATI hala YOZGAT ama insanlar değişmiş DEĞERLERİMİZ,GELENEKLERİMİZ,GÖRENEKLERİMİZ,TÖRELERİMİZDEN hatta İNSANLIĞIMIZDAN eser kalmamaya başlamış diyorum lakin genede iyimser olmak istiyorum.Gerçek MÜSLÜMAN,TÜRK ve gerçek YOZGAT lı olmaya çalışmak lazımken sebepler her nelerse hep kötüye gidiyoruz her şeyimizle.Şu seçimlerde bile ben insanım diyenler hala kendi çıkarlarına,menfaatleri uğruna utanmadan oylarını satıyorlar hatta belde belediye başkan adaylarına benim 30 OYUM var kim isterse 10 000 tl ye oylarımı satarım diyor işte YOZGATı böyle insanlar ve adaylar batırıyor İNSANLĞI,TÜRKLÜĞÜ ve YOZGAT lılığı böyle yok ediyorlar UYANIN EY ASİL YOZGAT IN EVLATLARI
hakiki yozgatlı -- 17.03.2019 08:51
Bildik Yozgat'tan öteki Yozgat'a
Osman hakan Abi,Bu rakamların hangi yıllara ait bilmiyorum ancak,Şu gerçek varki Bahsettiğin varlıkların son 5-6 ayda bu alım gücü %50 küçüldü.Bu küçülmenin nedeni Ekonomi Yönetimi,Adalet anlayışındaki kargaşa,özgürlük anlayışının farklı bir boyuta devrilmesi;yatırımcıyı ÜRKÜTMÜŞTÜR.
16 yıllık istikrar varlığına rağmen,%50 değer kaybeden sermaye umduğu dağlara kar yağmış.Buna rağmen Her 100 Yozgatlıdan 80ni Yozgata sanayi yatırımı yapılması için,elindeki 825 tl ile 1500 tl yi sermaye yapmaya hazır. Yeter ki güveneceği bir öncü olsun.Bireyler degil,kurumsal yapılar ve reel yatırımlar olsun.Ayrıca ayağı toprağa basan,gerçekten tarıma dayalı sanayi yatımları gerekli.Hatta bunlar mikro düzeyde ve geleneksel üretimi modernize edilmiş Markalaşmaya yönelik projeler olmalı.Örnek;Erzincanın tulumu Dünya markası oldu.Bizde Çömlek peynirini önce Türkiye,sonra Dünya markası yapabiliriz.
Yakub Nurdogdu -- 04.01.2019 12:13
YOZGAT SİYASETİNDE ‘SKOR’ MERAKI
Seçimde Akp:2 Mhp 1, İyi parti veya Chp 1 vekil çıkar umuyorum. böyle olması Yozgat içinde iyi olur akp vekili mecliste veya Cumhurbaşkanlığında çıkış Yozgat sorunlarını anlatmazlar şimdiye kadar anlatmadılar anlatanı da engellediler. Yozgatlının Ankara' ya yürüyüşü hatırlayınız. Yozgat dikkat çekmek için akp en az 2 vekil kaybetmesi şart. Yozgat'ımızın geleceği ve evlatları için başka sansımız yok.
Osman Baran -- 18.06.2018 16:01
YOZGAT SİYASETİNDE ‘SKOR’ MERAKI
güzel bir yorumdu yozgatta kimse rengini belli etmiyor lakin 3 AKP olur gibi ama diğer 1 kimin olur tahmin edemiyorum
Mustafa -- 16.06.2018 13:05
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN YOZGAT TARAFI
İYİ parti ve MHP’nin durumuna gelince..
Eğer,Ak Parti’nin Yozgat Teknik Direktörü sayın Bekir Bozdağ, 24 Haziran’da aynı takımla sahaya çıkarsa Yozgat’ta hem İYİ partinin ,hem de MHP’nin ekmeğine yağ sürer.
Bu durumdan MHP’den ziyade İYİ parti yararlanır.
İYİ partinin de böylesi bir fırsattan yararlanabilmesi ve Yozgat’tan 1 milletvekili kazanabilmesi için Yozgat ve ilçelerinde seçmen tabanında karşılığı bulunan,Yozgat kamuoyunda hüsnü kabul görebilecek,seçim maratonunda Ak Parti milletvekili adaylarıyla aşık atacak güçte ve partisine oy bakımdan katma değer kazandıracak,mazisi ve sicili temiz,şaibesiz,sempatik ve deneyimli bir siyasetçiyi listenin başına koymalıdır.

Öncelikle; tarafsız şekilde memleketin hayrına olan düşüncelerinizi açıkça belirtmekten çekinmediğiniz için kutluyorum.

İş yapmayan, masraf çıkarmayan vekilleri tercih eden partiler; hatırı gönlü ortadan kaldırıp, bir kez daha düşünmeliler.
Kadriye ŞAHİN -- 20.05.2018 04:26
Yozgat’ın mes’eleleri ve tarihi 14 Ocak fırsatı
Ak Partinin müspet ve menfi çalışmalarını objektif bir dille yazdıktan sonra vilayetimizin en büyük problimenin nasıl çözüleceğini de anlatmışsınız yazınızda.
İktidar temsilcilerine yol haritası çizerek 14 ocak tarihini bir çıkış günü olarak hatırlatmışsınız.Güzel bi rehberlik bu..Benim merak ettiğim şey şu Akpartililerin içinden bi vicdan ve cesaret sahibi insan çıkıp da yozgatın göç belasını acaba Tayyip beye anlatacak mı,yoksa gine sadece gözlerinin içine mi bakacaklar.bence hiç kimse yozgatın derdini sayın cumhurbaşkanına anlatamaz.Sebep..
Yozgatın sahibi yokda ondan.hayırlısı olsun bakalım..
Hüsnü -- 07.01.2018 13:36
Yozgat’ın mes’eleleri ve tarihi 14 Ocak fırsatı
Sayın Kiracı; Yine memleketimizin yıllık raporunu çıkarıp, gurbette yaşayanlara tablosunu çizmişsiniz. Kaleminiz her daim var olsun. Bu sefer, yazınızı okurken içim sevinçle doldu. İçime bir umut doğdu. Bekle memleketim! Dişini iki yıl daha sık demek geldi içimden... Nasıl olsa, bekleye bekleye beklemelere alıştık. İki yıl sonunda;
Hele bir şu hızlı tren tamamlansın. Semalarımızda; güvercinler gibi, ak kanatlı uçaklar havalansın. İşte o zaman tüm özlemlerime, özlediklerime kavuşurum. Sen, seni terk eden evlatların ile buluşursun. Ben; hem sana hemde senin bağrında yetişen madımağa, peynire, ete, bulgura, fasulye, yeşil nohut-una...Uğrasak iyi olurdu ama kalmamış eş dost akrabaya. Dahası araba yolculuğuna dayanamayıp hasret kaldığım Sarıtopraklık da ki anama, babama. Ahhhh, bir bilsen sılam! Yüreğim, mezar taşlarının hasretiyle, toprağının kokusuyla yanıyor buram buram! Alır mıyım buralardan; Et, peynir, nohut.. Yumurta almak için bile sana gelirim. Kim bilir, belki de sana dönerim. Hele bir aç şu yolları. Hele bir kaldır aradan uzun mesafeleri. İşte o zaman Yurdumun en uç noktasından gurbetçiler, yılda iki kez senin pazarında. Buralarda peynir kireç, et çaput, fasulye kırk çeşit. "Kangal" ın adını "şevketibostan" koymuşlar. Kökünü soyup, kilosunu otuz liradan satıyorlar. Oysa bizim köylerde bu otu atların bile önüne atmıyorlar. Ay çiçeğine çiğdem diyorlar. Çiğdem görmemişler bilmiyorlar. Çedene'nin adı "kuş yemi", çöreğin adı kumru. Aslında en çok özlediğimde çamlığın suyu. Ah o kaplıcalar. Buralarda turistik tesis yaptılar doğal kaynakları. Deniz suyu kattılar, şifa bulmuyor hastaları. Aynı havuza giriyor erkekleri kadınları. Sana turlar düzenlerim. Görsünler bizim kükürtlü kaynar kaynayan kaynakları, eşmeleri çeşmeleri. Buralarda pınarlar da yok. Tuzlu çıkıyor yer altından suları.

14 Ocak'ta Yozgat'ım senin için, dualar okuyup, hayır dağıtacağım. Hele bir "tamam" desin Cumhur başkanımız. O zaman Vallahi bu seçimde mührü AKP ye basacağım.

Tüm güzelliklere, özlemlere kavuşmanız dileğiyle. Hayırlı, mutlu yıllar.
SAYHA -- 04.01.2018 02:03
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00