BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.05.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
189
Dün
:
4633
Toplam
:
13886048
Işık Nesrin MASARİFOĞLU
Tüm öfkemiz kanla beslenenlere
nesrinmasarif@hotmail.com
Ne güzel söylemiş Mehmet Akif ERSOY ;
“Girmeden bir millete tefrika, düşman giremez,
Toplu vurdukça gönüller, onu top sindiremez.
Sen, ben desin efrat, aradan vahdeti kaldır.
Milletler için, işte kıyamet o zamandır”
Şimdi şöyle bir bakıyoruz İslam Coğrafyasına nasılda parçalanmış, savrulmuş birçok ülke. Çeşitli oyunlarla, entrikalarla araya nifak tohumları saçılarak birbirine düşürülmüş. Ya sonrası ortalık toz duman. Yanan yakılan, yıkılan şehirler. Parçalanmış, silahların hedefi olmuş, enkaz altında, bombaların önünde, silahların hedefinde binlerce kadın, çocuk, genç, yaşlı. Ya da göç etmek zorunda kalan mülteci durumuna düşen, iltica etmek uğruna azgın suların alıp götürdüğü bedenler.
Ya yeraltı zenginlikleri, ya da stratejik konumları iştahını kabartmış birilerinin. Üs kurarım hükmederim politikası ile tek parça işlerine gelmediği için çok parçalı denkleme dönüştürmüşler bu tarih ve mistik kokan ülkeleri. Yıllarca omuz omuza kardeşçe yaşayan toplulukları bir kıvılcımla birbirlerine katmışlar. Baştakilerde baş olmak uğruna bu oyunun bir parçası olmuş. Doğrultmuş silahı kendi halkına. Ne tarih kalmış ne kültür ne de insanlık her şey yerle bir olmuş.
Yetmemiş kendi parçalanırken sınır komşusunun da akıbeti kendine benzesin diye eğitip donatılan teröristlerin sınırı geçmesine, komşu ülkeyi karıştırmasına çanak tutmuş. Hep birileri bölgede daha çok söz sahibi olsun bu ülkeleri parçalandıktan sonrası yutması sömürmesi, iliğini emmesi daha kolaylaşsın diye. Toplumları iyi tahlil eden, zaaflarını iyi keşfeden güçler içeride ve dışarıdaki işbirlikçileri ile İslam ülkelerini parçalamaya adamışlar kendilerini.
Sonuç acı, kan ve gözyaşı. Aidiyetsiz, vatansız ya da vatanında huzursuz, canı malı namusu her an tehlikede olan binlerce insan. Tek tek bakın tüm bu coğrafyanın mensuplarına hepsinin hikâyesi farklı olsa da sonuçları aynı. İşte bu tehlikeleri gördükten sonra bizim sabrımızı test etmeye kalkan bu güçler şimdide bizim ülkemiz üzerinde türlü türlü oyunlar oynamakta. Bu güzel ülke ne yazık ki bir değil birçok terör örgütüyle şu anda mücadele etmektedir.
Bizim birliğimiz, dirliğimiz, bölünmez bütünlüğümüz ve değişmez sınırlarımız için canını ortaya koyan güvenlik güçlerimize aslan gibi vatan evlatlarımıza kalleşçe ve haince tuzak kurarak saldırmakta, emeline ulaşmak için sivil halkı çocukları bile hedef alacak kadar gözü dönmüş teröristler mutlaka güçlü Türkiye Devletinden en etkili karşılığı alacaklardır.
Bu coğrafyada yaşananlardan ibret alarak vatan hainleri ile dili, dini, mezhebi, ırkı ne olursa olsun bu ülkeyi vatan kabul eden bayrağımıza sahip çıkanları mutlaka ayırt etmek zorundayız. Birbirimize düşmemiz için her türlü yolu deneyen halkı kışkırtanların oyununa gelmeden her birimizin son derece aklıselim davranarak, devletimizin yanında,sabır ve metanetle olaylara yaklaşmamız gerekmektedir.
Tabii ki acımız ve öfkemiz çok büyük. Arkalarında yürek yakan farklı hikâyeler bırakanşehitlerimizin acısını her birimiz ta yüreğimizde hissediyoruz.Tarih ve kültür birliğine ve birçok ortak paydaya sahip olduğumuz, Çanakkale’de omuz omuza kurtuluş mücadelesi verdiğimiz dili, ırkı, mezhebi farklı olsa da tek bayrak, tek vatan, tek millet diyen kardeşlerimize asla öfke duyamayız.
Ama tüm öfkemiziradesini düşman ülkelerin kullanımına vermiş sadece kanla beslenenvatan haini ve satılmışlara ve de onların destekçilerine…
Yeni yılın ülkemize birlik, beraberlik, huzur ve refah getirmesi dileği ile yeni yılınız kutlu olsun.


Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Susuzluk Kapıya Gelmeden!..
Sevgili Nesrin Hanımcığım;

Biz insanlar aslında var etmek için var edilmişiz fakat, her ne hikmet ise yok ederek, yok olma adına elimizden geleni ardımıza bırakmıyoruz...
Onca cefamızı katlanan, günün her saati, her saniyesi Yüce Allah'ın en büyük meleği, Azrail ile yüz yıldır ağırlanan, duvarları kantlarıyla sıvazlanan kutsal bir yapı, yerle yeksan edilmişse... Bu insanların gözü nursuz, özü susuz kalmaya, karanlıkta yaşamaya mahkum demektir.

Alem düşmüş rant peşine, çocuklar hasret insanlık güneşine. Sözün bittiği yerde yaşıyoruz.

Selamlar.. sevgiler..
Kadriye ŞAHİN -- 16.02.2018 21:03
Öncelikle Eğitelim, Sonra Öğrenmeyi Öğretelim
Sayın Nesrin Masarifoğlu,

İstanbul'un Beylikdüzü bölgesinde yayımlanan www.yerel.haberim.net internet sitesinde en çok okunan yazar olma başarısını elde etmenizden dolayı sizi kutlar, saygılarımı sunarım.
Muhsin Köktürk -- 30.12.2017 13:46
DOĞDUĞUM İL MEMLEKETİM MALATYA
SLM OLSUNN BATTALGAZI DIYARINDAN YOZGATIN BOZOK YAYLALARINAA RABBIMM BIRLIGIMIZI BERABERLIGIMIZI BOZMASINN GARDASLARIMM
Adınız ve Soyadınız -- 15.11.2015 01:30
Biz çocukken çok mutluyduk
O ZAMAN HORMONSUZ GUNLERDI COK ARARIZ BULUNMAZ EVET AYNE OYLE GECTI BIZIM COCUKLUGUMUZ
halit yagiz -- 18.06.2015 04:13
Biz çocukken çok mutluyduk
Selam hocam Hani 8 mart diye bir gün yaşadık ya iyisi kötüsü bu günü yaşadık,ilimizi temsilen bir gurup anamız ,bacımız, kardeşimiz bu günü kutlamak isterler, evet haklı haksız bu gurubu protesto edebilenlerde oluyor tabiki ilimizde,demem oki bu gibi durumları bir iki satır yazı ile irdelemek değmezmi idi neden bu gün boşta bırakıldı.
mahmut erdem -- 11.03.2015 15:32
Biz çocukken çok mutluyduk
Evet Nesrin Hanım; Biz çocukken çok mutluyduk. Çünkü doğar doğmaz kreşlere verilmedik. Üç yaşında okula başlamadık. Çocukluğumuzu unutup yarış atı gibi sınavlara puan için yarışmadık. Okullar bir birinden farklı olmadığından komplekse kapılmadık.Son model araba hevesine kapılan babamız, lüks hayat tarzına saplanan anamız yoktu. Kapılarımız kilitlenmez,komşularımız üzülmezdi.babalar yorgun dönerdi işinden akşamları, anneler halsiz kalırdı ev işlerinden. Kimse kimseyle kavga edecek lüksüne sahip değildi. Geceleri mahalleyi çocuk sesleri çınlatırdı. Hiç bir çocuk kaybolmaz, arabalarda kimse kimseyi öldürmez, yaşlılar bir yüksük için kesilmezdi. Kocalar aldatılmaz. Kadınlar boşanmazdı....

Siz çok güzel sırlamışsınız bunları. Yani bize sunulan, bizim yaşadığımız çocukluğu biz çocuklarımızla tanıştırmadan ne yazıkki öldürdük. Mezarına çağdaş modernleşme taşı dikdik..Allah Rahmet eylesin. Kaybettiğimiz değerleri geri göndersin.

Sevgiler Selamlar.

SUZAN -- 20.02.2015 01:51
2017’yi de bekle Yozgat
Anadolunun bir çok kenti yozgat gibi kan kaybetmektedir. Bunun en önemli nedeni milli in marmarada toplanması, işsizlik çaresizlikten insanları göçe zorluyor
gelirden alınan payın çok düşük olması, sanayin
iskefiyeli -- 23.09.2014 13:03
2017’yi de bekle Yozgat
Nesrin Hanım,Yozgat bu akıl ile hareket ederse 2017 yi bırakın, 2027 de bile havasını alacak. Zaten havasından başkada bir şeyi kalmadı. Yine akp ye oy vercekler.AYNI MİLLET VEKİLLERİNE SOFRA SERECEKLER. Cumhur başkanı seçimlerinden sonra eyalet yasası çıkarılırsa YOZgat ne durumda kalır bilemiyorum.Eyaletmi olur, vilayet mi? Bu hükümet ülkemiz için çok şey yaptı. İnkar edilemez.Ama bizim vekllerimizde bir sorun olmalı.Çok emek vererek sesinizi duyurmaya çalışmışsınız. Allah Razı olsun. Sevgiler selamlar.
SUZAN -- 30.07.2014 19:17
Yozgat’ı nasıl bilirsiniz ?
yozgatlılar göç etmekten başka bişi bilmezler.gurbette sürünüyor bir çok yozgatlı.
emre kilimci -- 23.04.2014 18:02
Türkiyem benim, benim güzel ülkem
Selam hocam size teşekkür ederim yazını yeni gördüm ve canla ve saygıyla okudum eğer izin verirseniz yazınız paylaşacağım siz beni hocamsınız dışarıdan imam hatip bitirdim emekli olduktan sonrada yüksek lisansımı yaptım üzerimde hakkınız var selamlar.
safettin akdağ -- 31.03.2014 13:13
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00