BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.09.2017 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
178
Dün
:
4890
Toplam
:
12983673
Tahlil Ali DEMİRDAĞ
EVET Mİ HAYIR MI?
yozgatgazetesi@yahoo.com
İçtimaî hayatta bir çığır açmak isteyen insan, kâinattaki mevcut nizam ve intizamın gereği olan kanunlara muvafık hareket etmezse muvaffak olamaz. Bu tiplerin; bütün sa’y ve gayreti şer ve tahrip hesabına geçer, bütün sermayesini tüketir, müflis bir varlık olarak çırıl çıplak ortada kalır. Artık yapacağı bir şey kalmaz, her gün bir yalan uydurur, kendi inanmasa da çevresindeki yalakalara kendini alkışlatır ve onunla bir müddet daha varlığını devam ettirmeğe çalışır, ama sonunda tarihin çöplüğünde yerini alır.
Buna karşı; tarih boyunca insanlığın geçirmiş olduğu merhaleleri takip eden, insan fıtratının gereğine kulak veren ve çağdaş yönetim tekniklerini inceleyip ve kendi toplumundaki dinamizmi harekete geçiren ve bütün bir toplumu kucaklayıcı mesajlarıyla, tarihinden aldığı; güç, kültür ve tecrübeyle ortaya çıkan bir lider, ancak bu toplumun ortak iradesine yön verebilir.
Akan seli durdurabilir misiniz? Rüzgara karşı tükürmeyi bırakın. Bu toplum; hakettiği bir yönetim biçiminin, Başkanlıkta olduğuna ve kendi iradesinin bu ülkedeki bütün kurumlara hakim olması gerektiğine inanıyor. Artık yediden yetmişe herkes her şeyi biliyor. 1990’lı yıllarda Bulgaristan’a ticaret için giden bir arkadaşımın (Şevki Doğan) intibalarını dinlemiştim. Şevki Bey, bir Bulgar entelektüeli ile görüştüğünde O’na sorar: “Bulgaristan’da kominizim nasıl yıkıldı?” Bulgar şu cevabı verir: “Bizi yıkan faks cihazıdır.” Yani, insan hak ve hürriyetleriyle ilgili bilgileri Amerika’dan-Avrupa’dan gönderiyorlar evin içindeki faks cihazı bize anında veriyor…
21. Asırda iletişimin zirve yaptığı çağda, sen hala çağdışı yöntemlerle bu ülkeyi yönetmeye kalkarsan; zaman da, mekan da, tarih te seni çağın dışına atar.
Bu sebeplerle,16 Nisanda yapılacak yeni anayasa referandumunda, bu ülkenin önünü açacak ve istibdat zincirlerinin kırılmasına vesile olacak bu tarihi oylamada elbette EVET demek bir milli görevdir diye düşünüyorum.
HAYDİ TRUMP!
Ey Trump! Açık konuşayım ve fikrimi açıkça belirtmeliyim ki, Amerikan seçimlerinden ve hele senin Başkan olacağından pek ümidim yoktu. Ama “çıkmadık canda bir ümit vardır” derler. Cenabı Hak isterse; “Hz. Musa’yı Firavun’un sarayında büyütür. Bir sivrisinekle Nemrut’u gebertir, karıncayla Firavun’un sarayını yıktırır…”
İşte şu mübarek “üç aylar” hürmetine merhamet-i İlahiyeden temennimiz odur ki: Trump vasıtasıyla şu katil Esed’in cezasını versin ve İdlip’teki o masum ve şehit çocukların intikamı alınsın, Suriye’deki kan ve gözyaşları dinsin.
Ve dahi, Trump vasıtasıyla FETÖ de Türkiye’ye teslim edilerek 248 Şehidin, iki bin Gazi’nin kanı yerde kalmasın. Ne dersiniz! Haydi; kalben, ciddi bir dua ve niyaz ile “Merhamet-i İlahiyeden ümitle bekleyelim!”
11.04.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
Sayın Ali Demirdağ,

Milletvekili aday adaylarına yaptığınız çağrıya tümüyle katılıyorum. Özellikle mal varlıklarını açıklamaları konusunu ilk sıraya almanız son derece güzel. Milletvekili seçildiklerinde telefon numaralarını değiştirmemeleri öneriniz de oldukça hoş.
Yozgat'ta söylenen güzel bir atasözü vardır: Ne zaman pabucum gelirse o zaman bayram ederim.
Milletvekili aday adaylarımız; dilerim milletvekili, bakan olunca kendilerinden önce halka pabuç giydirirler.
Muhsin Köktürk -- 28.02.2015 14:25
MEVLİDİ’N-NEBİ (asm)
Selam ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rıdvan USLU
İnsan kaynakları Uzmanı
Bursa
Adınız ve Soyadınız -- 12.01.2015 10:28
Kurban
Muhterem Ali Hocam yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ile ilgili yazınızı okudum.Rabbim sizleri iman ve kur"an hakikatlerinin naşiri kılsın inşallah.
Mahmut KOÇ -- 30.09.2014 12:45
SORİMDER’İN VEFA GÜNÜ
HOCAM YAZILARNAIZ ANLAYANANA HARİKA MESAJLAR VRİYOR.HERŞEYE RAĞMEN HOŞ GÖRÜLÜ TAVRINIZI O KÜRSÜDE KONUŞMUŞ KADAR KAYDA DEĞER BULUYORUM.SELAMLAR SAYGILAR
ömer korkmaz -- 16.08.2014 12:53
GELENİN İHTİŞAMINA GÖRE KIYAM EDİLİR
ALİ ABİ VERMİŞ OLDUĞUN MESAJ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN MÜKEMMEL ALLAH ÖMRÜNE VE KALEMİNE BEREKET VERSİN ÖMER KORKMAZ/BEGNDİK SORGUN
Adınız ve Soyadınız -- 28.06.2014 14:44
YANDAŞLIK BU OLSA GEREK
sayınhocam,ırak ta müslüman,ırak ta soydaşımız yok mu.devletimiz suriyeye yardım ediyorda ıraktaki müslümanlara yada soydaşlarımıza neden yardım etmiyor?ırak ta abd var da acaba ondan mı?ne dersiniz?
orhan akdemir -- 02.02.2014 00:34
TAMİR-TAHRİP
Bu günlerde yazılması gereken bir yazı yazmışsın Ali bey eline ve diline sağlık Allah razı olsun selamlar
H.Ahmet TAŞKAN -- 20.06.2013 14:02
TAMİR-TAHRİP
Selam Ali bey güzel yazıyorsunuz yazınızın birde bu tarafından bakalım, birileri çıkıp ben bu ülkede %50 ile Hükmeden oldum derse'ki diyor ,geride kalan %50 bu ülkemin vatandaşı,yaşayanı değilmi ,benyaptım oladu zihniyeti bu ülkenin kurucu lderine küfür edebilme yetisini o zata kim verdi bu ülkede hukuksuz'ca çocuklarımızı işlerinden edenler ,hukuku hice sayıp mahkeme kararlarıunı tanımayanlar bu ülkenin savunma gücündeki avukatları zorbalıkla yerlerde sürüklemek, bu güzelim ülkenin doğasını emperyallerin çıkarı uğruna katletmek vede bu güzel ülkemin istihtam alanlarını bir bir satıp, bunlarınyerine bir dikili taş bile koyamayanlar'mı haklı ben yaptım oldu öylemi? sorarım size vicdanınıza iyi danışın ve öyle bir yazı sıralayınki bütün cihan çalkalansın.saygılarımla,ülkeme ve memleketime rızık kapılarının olması dileğimle.Tekrar selamlar.Ha şunuda unutmayalım uyanıyor bu halk uyanıyor.
mahmut ERDEM -- 13.06.2013 09:50
GARİP SORGUN’UM BENİM
Yozgatlılar sorgunu hiç sevmezler.Gelen yatırımları hep kapıyorlar Sorguna hiç vermiyorlar.
öz sorgunlu -- 16.05.2013 08:13
Şanssız bir İl’in şansı
Ali hocam.doğru söylüyorsunuz yozgat gazetesi şanssız ilin şansıdır.Ama sizin de bu gazetede yazı yazmanız bizim şansımızdır.Yazılarınızı zevkle takip ediyoruz.
Haydar -- 08.03.2013 13:16
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00