BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 23.09.2017 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
205
Dün
:
4890
Toplam
:
12982606
Tahlil Ali DEMİRDAĞ
İSLAMI DOĞRU ANLAMAK
yozgatgazetesi@yahoo.com
Gaziantep, her zaman olduğu gibi dinî ve millî hassasiyetini bir daha ortaya koymuş ve özellikle son zamanlarda zındıka komitesinin İslam’a yönelik tahribatlarını tamir istikametinde çok ciddî ve kutsal bir adım atmıştır.
Bu Gazi İlimizdeki “Akademik Düşünce ve Araştırmalar Derneğince” tertiplenip, “Anadolu Tevhit Vakfınca” desteklenen ve “Şahinbey Belediyesince” organize edilen bir panelden söz etmek istiyorum.
Bu panelde tebliğ sunan çok değerli bilim adamları ve yazarlara baktığımızda: Prof. Dr. Şadi Eren, Prof. Dr. İshak Özgel, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Akgün, Dr. İhsan Şenocak ve Sinan Yıldız. Evet, her birisi sahasında söz sahibi ve “Ehl-i Sünnet” inancını hayatına rehber edinmiş ve bu uğurda; cehd, azim ve gayret gösteren nadide insanlardır.
Panelde sunulan tebliğleri Şahinbey Belediyesi kitaplaştırmış ve Oradaki dostlarımdan biri de bir adet bana gönderme lütfunda bulunmuştur.(Bu arada arzu edenler Şahinbey Belediyesinden talepte bulunabilirler.)
Kitabı inceleyip tamamını aktarmaya zaman ve zemin müsait olmadığından, ben burada birkaç önemli hususa dikkat çekmek istiyorum.
Panelistlerin her biri; günümüzde adeta, “İslam Sarayına birer delik açmaya çalışan tahripçi zihniyetin” bütün silahlarını teşhis etmiş ve o elleri kullanan tetikçilerin de zihnî arka planlarını ortaya koymuşlardır.
“Ehl-i Bid’anın,” bugün İslam’a sokmaya çalıştığı fitne virüslerini tespit edip o hastalıkların nereden kaynaklandığını belirten bu heyetin üzerinde durduğu önemli konu başlıklarına bir göz attığımızda, Bugün hemen her platformda kullanılan:
“Kur’an Müslümanlığı, Kur’an Bize Yeter.”
“Kilisenin, Aktörlerini Müslümanlar Arasından Seçtiği Senaryo: Mealcilik”
“Peygamber de İnsandır, Sünnet Vahiy Değildir İddiaları.”
“Sünnetle Amel etmek Şirktir İddiası.”
“Kader Yoktur İddiası.”
“İtikatta, Amelde, Davranışlarda Aşırılık.”
“İslam’ın Ezelî ve Ebedî Düşmanlarının Sinsî Planları…”
Netice olarak; her biri bugünün hastalığına yazılan (Kur’an ve Sünnet patentli) harika reçetelerdir. Peygambersiz din arayışına giren, heva ve hevesine din diye sahip çıkıp onu yaymaya çalışanlar, İslam Tarihinde her zaman olagelmiştir. Bununla birlikte bu “Taife-i Dâlleye” karşı da bir “Fırka-i Naciye” her zaman olmuştur ve olacaktır.
Keşke bu ve buna benzer heyet, Diyanetin organizesiyle her yerde, bu konularla Müslümanları irşat etseler de, bu fitne ve fesat şebekelerinin ipliğini pazara çıkarsalar…

17.05.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
Sayın Ali Demirdağ,

Milletvekili aday adaylarına yaptığınız çağrıya tümüyle katılıyorum. Özellikle mal varlıklarını açıklamaları konusunu ilk sıraya almanız son derece güzel. Milletvekili seçildiklerinde telefon numaralarını değiştirmemeleri öneriniz de oldukça hoş.
Yozgat'ta söylenen güzel bir atasözü vardır: Ne zaman pabucum gelirse o zaman bayram ederim.
Milletvekili aday adaylarımız; dilerim milletvekili, bakan olunca kendilerinden önce halka pabuç giydirirler.
Muhsin Köktürk -- 28.02.2015 14:25
MEVLİDİ’N-NEBİ (asm)
Selam ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rıdvan USLU
İnsan kaynakları Uzmanı
Bursa
Adınız ve Soyadınız -- 12.01.2015 10:28
Kurban
Muhterem Ali Hocam yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ile ilgili yazınızı okudum.Rabbim sizleri iman ve kur"an hakikatlerinin naşiri kılsın inşallah.
Mahmut KOÇ -- 30.09.2014 12:45
SORİMDER’İN VEFA GÜNÜ
HOCAM YAZILARNAIZ ANLAYANANA HARİKA MESAJLAR VRİYOR.HERŞEYE RAĞMEN HOŞ GÖRÜLÜ TAVRINIZI O KÜRSÜDE KONUŞMUŞ KADAR KAYDA DEĞER BULUYORUM.SELAMLAR SAYGILAR
ömer korkmaz -- 16.08.2014 12:53
GELENİN İHTİŞAMINA GÖRE KIYAM EDİLİR
ALİ ABİ VERMİŞ OLDUĞUN MESAJ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN MÜKEMMEL ALLAH ÖMRÜNE VE KALEMİNE BEREKET VERSİN ÖMER KORKMAZ/BEGNDİK SORGUN
Adınız ve Soyadınız -- 28.06.2014 14:44
YANDAŞLIK BU OLSA GEREK
sayınhocam,ırak ta müslüman,ırak ta soydaşımız yok mu.devletimiz suriyeye yardım ediyorda ıraktaki müslümanlara yada soydaşlarımıza neden yardım etmiyor?ırak ta abd var da acaba ondan mı?ne dersiniz?
orhan akdemir -- 02.02.2014 00:34
TAMİR-TAHRİP
Bu günlerde yazılması gereken bir yazı yazmışsın Ali bey eline ve diline sağlık Allah razı olsun selamlar
H.Ahmet TAŞKAN -- 20.06.2013 14:02
TAMİR-TAHRİP
Selam Ali bey güzel yazıyorsunuz yazınızın birde bu tarafından bakalım, birileri çıkıp ben bu ülkede %50 ile Hükmeden oldum derse'ki diyor ,geride kalan %50 bu ülkemin vatandaşı,yaşayanı değilmi ,benyaptım oladu zihniyeti bu ülkenin kurucu lderine küfür edebilme yetisini o zata kim verdi bu ülkede hukuksuz'ca çocuklarımızı işlerinden edenler ,hukuku hice sayıp mahkeme kararlarıunı tanımayanlar bu ülkenin savunma gücündeki avukatları zorbalıkla yerlerde sürüklemek, bu güzelim ülkenin doğasını emperyallerin çıkarı uğruna katletmek vede bu güzel ülkemin istihtam alanlarını bir bir satıp, bunlarınyerine bir dikili taş bile koyamayanlar'mı haklı ben yaptım oldu öylemi? sorarım size vicdanınıza iyi danışın ve öyle bir yazı sıralayınki bütün cihan çalkalansın.saygılarımla,ülkeme ve memleketime rızık kapılarının olması dileğimle.Tekrar selamlar.Ha şunuda unutmayalım uyanıyor bu halk uyanıyor.
mahmut ERDEM -- 13.06.2013 09:50
GARİP SORGUN’UM BENİM
Yozgatlılar sorgunu hiç sevmezler.Gelen yatırımları hep kapıyorlar Sorguna hiç vermiyorlar.
öz sorgunlu -- 16.05.2013 08:13
Şanssız bir İl’in şansı
Ali hocam.doğru söylüyorsunuz yozgat gazetesi şanssız ilin şansıdır.Ama sizin de bu gazetede yazı yazmanız bizim şansımızdır.Yazılarınızı zevkle takip ediyoruz.
Haydar -- 08.03.2013 13:16
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00