BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
176
Dün
:
4716
Toplam
:
17039729
Konuk Yazar YOZGAT OKURU
Sedat Erişin
KÜRŞAT BACANLI

‘Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters.’ Diyor Hz Mevlana.
Yine Batı kökenli bir filozofta ‘Tesadüf bir başlangıçtır. Finali sen oynarsın, perdeyi kader kapatır’ diyor.
Evet, tesadüflerin sırlarını anlamak çok zordur.
Tamamen ilginç ve şaşırtıcı bir hadise sonrasında planlanmamış, kendiliinden gelişen bir randevu ortamında tanıdım Kürşat Bacanlı’yı.
Konuştukça babası ile tanış olmamın şokunu üstümden atamadım bir süre.
Sohbetin ileri aşamalarında kendisini çok iyi yetiştirmiş güçlü bir bürokrat beyinin karşımda durduunu anladım.
Ülkemiz corafyasının topraından mıdır suyundan mı bilmem, kişilerle ilgili olumlu ve başarı öykülerinin bizde bıraktıı çıplak duygu ve düşüncelerimizi net, şeffaf, sade ve yalın bir dille anlatmakta zorlanırız.
Son yıllarda toplumsal algıda övgüye layık insanlardan söz ederken yalakalık mı yapıyor, abartıyor mu, diye alaya anılmaktan korkar, haklı övgülere layık, doru insan bildiimiz ve takdir ettiimiz kişilikleri anlatmada çekingen davranırız.
Bugün ülkemiz insanlarının çou, bardaa sürekli boş tarafından bakarak acımasız eleştiri yapmayı sever, deerlerimize alabildiine yüklenmekten kendisini alamaz.
Bizler bu fani ve yalan dünyada kıymetli deerleri yaşarken anlamayız, anlatmayız ama o insanları kaybettiimizde artık iş işten çoktan geçmiştir.
Hayatımda geçirdiim tüm deneyimler ve bilgiler ışıında, bugün şu gerçeklie tüm kalbim ve kalemimle imza atıyorum.
***
Herkesin bir öyküsü vardır.
Topluma hizmet etmeye aday kişi ve kurumların hayat öyküleri de mutlaka tarihe not olarak düşülmelidir. Bunu ihmal edersek aır bir vebali omuzlarımızda taşımaya mahkum oluruz.
Aktarmaya çalıştıım duygu ve inanç ışıında, tesadüfler sonucunda tanıştıım Kürşat Bacanlı’yı bir makale konusu yaparken, yukarıda belirttiim olumsuz düşünce ve anlayışlara bir isyan ve yaşayan güzel insanların toplumda pek bilinmeyen özelliklerini, duygusallıa kaçmadan tüm çıplaklııyla anlatabilmek adına bu satırları kâıda dökmeye çalıştım. Dik ve tok duruşlu, son derece zeki, bir bakışta adeta insanın zihin ve ruh dünyasının emarını çekecek kadar dikkatli ve kendine müthiş bir özgüveni olan ama bir o kadar da içten samimi isim karşımdaydı.
Kürşat Bacanlı’nın hayat hikayesini dinledikçe onun bulunduu yer ve konumun asla tesadüfe dayanmadıını, Şans faktörünün ise bu hayat hikayesinde yer almadıına tanıklık ettim.
Kürşat Bacanlı başarı öyküsünün temelinde ise tırnaklarla kazınarak youn emekle örgülenmiş bir örnek olaylar dizisini gördüm. Bu fani dünyada yakaladıı üstün başarılara ramen geçmişinden kopmadan ve memleketi Yozgat’tan anılar kesitlerini böbürlenmeden ifade etmesi tevazuunun en güzel örneini ortaya koyuyordu.
Devlete hizmet adına yaptıı çalışmalar görev, yetki ve sorumluluuna ne kadar balı ve severek emeine yüreini katan bir kişilik olduu ise her söz ve davranışında anlaşılıyordu.
Bürokrasi ve Yozgat Tarihine tanıklık edenler zihin ve gönül dünyaları kendine hizmet edecekleri nasıl unutmayacak ve hayırla anacaksa, Kürşat Bacanlı ismi de zihin ve gönül dünyalarda mutlaka bir yere not edilecektir.
Kürşat Bacanlı hayat öyküsü tüm başarı hikâyelerinin ana temasında olduu gibi çile ve zorluklarla doludur. Yazı masamdan bu satırları kaıda döktüümden Kürşat Bacanlı’nın haberi bile yok. Tevazuu güzeldir ama biz acılarla dolu başarı öykülerini çocuklarımıza anlatmasak onları nasıl başarıya ve azimli olmaya yöneltebiliriz? Günümüz Türkiye’sinde her şeyin kolayına alıştırılan, okumayı deil, internet aleminde saçma sapan zaman kaybeden gelecek nesillerin ufkunu nasıl açabiliriz? Yeni nesillere tırnaklarla kazıyarak, taşın suyunu çıkararak, yılmadan yıkılmadan her emein ve azmin başarıya ulaşacaını nasıl gösterebiliriz?
Millete siyaseten hizmet etmek adına yola çıkan Kürşat Kardeş,
ALLAH yar ve yardımcın olsun.

18.05.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
ALMAN PARLEMENTERLERE SESLENİYORUM
13/10/2016 tarihli Yozgat Gazetesinde okuduğum,değerli hemşerimiz Afjet genel müdürü sn.Yusuf Ulutürk'ün Yozgat'taki panelde sunduğu konuşma,Yozgat'ın nüfus göçünün tamda reçetesini yansıtıyor.Yıllardır arayıpta bir türlü çare bulamadığımız Yozgat ekonomisini yükseltmenin yolu,bacasız,dumansız temiz enerji kaynağı termal enerji kaynağı kaplıcalarda yatmakta,akıp doğada yok olurken,biz ellerimizi gök yüzüne kaldırmış,ağzımızı açmış'Allahım bir hurma'diye yakarıyoruz.İleri devletlerin bir dirhemini bile değerlendirdiği termal sularımızı salmışız bayıra,rabbim affede.Yozgatta çalıştığım sürece yerel basınımız yoluyla,şifahi olarak fırsat buldukça valilerimize,siyasi ilgililere dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık ama anlaşılamadık işte.!Değerli dost Osman Hakan bey,gazetesini seferber etti Yozgat sorunlarına hala anlaşılamadı işte.Yozgat,Allah vergisi termal sular şehri.Ta Romalılar keşfetmiş Sorgunu,Sarıkayayı,Boğazlıyanı,Çiçekliyi,Yerköyü üzerlerinde medeniyet kurmuş,yaşamışlar,21.ci yüzyılında biz ne yapmışız,yakıp yıkıp viraneye çevirmişiz.Şimdilerdede Allahın gazabı üstümüze çökmüş,nasıl yol bulup çıkacağımızı kara kara düşünüp duruyor,kaostayız.ÇARE :Bozok Üniversitesinin ivedilikli birinci işi Yozgat'ın termal enerji kaynaklarını atıl durumdan aktif hale getirip,YOZGAT'Ikurtarmaktır.Saygılarımla

Dr.Vedat KOCAOĞLU
Dr.Vedat Kocaoğlu -- 13.10.2016 15:05
TEBRİK VE TAKDİR SİZE.!!!
Yorumunuz
Adınız ve Soyadınız -- 21.04.2016 13:08
TEBRİK VE TAKDİR SİZE.!!!
Sayın U.G.
İlettiğiniz 2 paylaşımı da dikkatle okudum.
Tüm içtenliğimle ifade etmek isterim ki;paylaşımlarınızı okurken hem duygulandım,hem de yararlandım.
Haberleşmek ve görüşmek dileğiyle teşekkürlerimi iletiyorum.
Selamlar.
Osman Hakan Kiracı
0 555 9697980
Adınız ve Soyadınız -- 28.01.2016 11:15
TEBRİK VE TAKDİR SİZE.!!!
Yazıyı okudum, yazmış olduğum yumurtayı anlatan Has Bir Yiyecek isimli şiirimin okunmasını dilerim Nuri Hakan Tataroğlu gezgin bezgın gurme araştırmacı yazar fanı bir kimse
Has Bir Yiyecek
Hem ucuz ve çok yararlı bir besin
Çocuğu genci ihtiyarı bolca yesin
Çiğ yumurta içersen düzelir sesin
Yemesinin çok kolay olduğu kesin
Tavuğun yumurtası değişik boylarda
Fazla yemeyin yumurtayı sıcak aylarda
Cildi güzelleştirir bayanlarda baylarda
Has bir yiyecektir kahvaltılarda
İçi sarı ve beyazdır
Yumurtayı yemek bir hazdır
Kaz yumurtasını yiyen pek azdır
Az tüketildiği mevsim yazdır
Salatalara yemeklere katılır
Bakkallarda marketlerde satılır
Bayat ise yenmez çöpe atılır
Akşamları fazla yersen zor yatılır
Nuri Hakan Tataroğlu -- 12.12.2015 13:47
BAŞI DUMANLI ÇAMLIK!
Lütfen Yozgat Amatör Ligi ile ilgilenecek gözlemciler bulunuz veya Yozgatsporumuzdan yada Sorgunsporumuzdan Yozgat gençlerine şans verilemesini isteğiniz yetenekli arkadaşlarımızı harcamayalım onlarında ekmek yemelerini sağlayalım.
Anoniö -- 07.01.2015 15:01
DULKADİRLİ TÜRKMEN YEMEĞİ
MEMLEKETİMİN GÜZEL İNSANLARI ANADOLUNUN KIRAÇ BOZKIRININ YİGİT EVLATLARI MERHABALAR ÖMER KROKMAZ
Ömer Korkmaz -- 29.06.2014 16:51
DULKADİRLİ TÜRKMEN YEMEĞİ
Anlatılanlar doğru olmakla birlikte asıl noktaya temas edilmemiştir. Aslolan bu yemeğin bir öğün yemeği olmaktan ziyade, yemekten sonra uzun kış gecelerinde yenen bir ara öğün niteliğinde olması nedeni ile "ARA AŞI"nın konuşma dilinde "ARABAŞINA" dönüşmesi ekseriyetle kabul görmekte ve yorumlanmaktadır.
Ali ŞİMŞEK-Orman mühendisi-ANKARA
Ali ŞİMŞEK -- 08.05.2014 17:47
HAKSIZLIKLAR İÇİMİZİ YAKIYOR
Başbakanın oğulları gemicikler alıyor. Başbakanın karısı hastanelere sahip oluyor. başbakanın bütün yanındakiler tıksırıncaya , kadar yiyor. Vatandaşta 750 tl asgari ücretler 2 cocuk bakıp, ev geçindirmeye uğraşıyor. hadi bakalım :)
Ahmet büyük -- 04.07.2013 11:12
HAKSIZLIKLAR İÇİMİZİ YAKIYOR
kardeş kamudan emekli olan biri 2200 tl alıyor.emekli sandığında 30 yıl çalışmış bir memur 1180 tl alıyor bunları dile getirin bunlar adilmidir.ilgili yerlere ve ilgili vekillerimize ulaştırın en güzel ulaştırma yerleri sizlersiniz saygılarımla
bilal -- 20.06.2013 16:41
HAKSIZLIKLAR İÇİMİZİ YAKIYOR
Dilek hanım, geçmiş olsun dileklerimi bildirerek diyorum ki Hak herzaman haklının yanındadır.Sabrıda kazancıdır. Sabırla ve dualarla yapılan her haksızlığı Allaha havale edene Rabbim yardımcı olacaktır. Dualarımız sizlerle. Allaha emanet olunuz.
SAYHA -- 08.11.2012 01:01
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00