BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
191
Dün
:
4716
Toplam
:
17790341
GENÇ BAKIŞ Ece DOĞAN
Mutlu bir buğday tanesi
yozgatgazetesi@hotmail.com
Yine zaman çok çabuk geçti demekten başka bir başlangıç bulamıyorum. Her aldığımızla yaşla biraz daha hızlanıyor sanki zaman kavramı. 2018’i de iyisiyle kötüsüyle bitirdik. Umarım beklediğiniz gibi geçmiştir.
Benim beklediğim gibi miydi bilmiyorum ama sanırım çok iyi bir öğretmen oldu 2018 bana. Çok şey öğrendim. İlk önce kendimi sevmeyi öğretti. Kendimden bile kendimi korumayı öğretti. Hayatın akışına kapılıp kendimizi ne çok unutuyormuşuz, hatırlamamız gerektiğini öğretti.
Tabii birden sabah uyandığımda öğrenmedim bunları. Biraz zor bir süreç geçirdim. Zor değilmiş aslında ve çok insan geçiyormuş aynı süreçten. Panik ataktan bahsediyorum. Evet çok sık rastlanan bir durummuş. Bir çok sebebi varmış. Ama özü kendi sesini duyamamakmış bence. Ben öyle yorumladım. Bilirkişi değilim sonuçta. Ama bu şekilde kendi kendimin ilacı olabildim. Bu panik atak denen garip durumla öğrenmiş oldum bende bu seneden birçok şey.
Yenilendim aslında. Kimseye duymak istediğini söylemiyorum artık mesela söylemek istediğimi söylüyorum sadece. Görmek istemediğim kimseyi görmüyorum. Etraf kırılmasın dökülmesin derken kendini kırıp döküyormuş insan. İç sesini duyamaz hale geliyormuş. Çevremizden aldığımız her mesaj farklı kodlanıyormuş içimizde bir yere. Çözmesi de işte bir yerde ben deliriyor muyum acaba noktasına gelince uğraştırıp duruyor. İlk düğüm nerde atılmış bul bulabilirsen.
İçinizde böyle bir durumu yaşayan vardır. Ve emin olsun ki yalnız değil. Bende yalnızım sandım. Meğerse bu ülkede yaşayan beynine bütün gün olumsuz kodlar, olumsuz haberler yüklenen birçok insan bir noktada benim durumuma geliyormuş. O yüzden en çok kendi sesimizi dinleyip, kendimizi sevip, kendimize şefkatle sarılmamız gerekiyormuş.
Bu yıl dileğim hepimiz önce kendimizi sevelim. Kendimizi, potansiyelimizi kabul edelim.
Ayağa kalkması çok daha kolay olacak sanki o zaman. “iki değirmen taşı arasında bir buğday tanesi bile olsan yaşamak güzel şey” dizelerini beynime kazıyan sevgili babam ne kadar da haklıymış bu sene bunu anlamış oldum ben. Sırf bunun için bile bu seneyi yaşamaya değermiş. İyiki yaşamışım.
2019 bana daha güzel günler mi daha kötü günler mi getirecek bilmiyorum. Ama her getirdiğini göğüslemeye hazır olduğumu hissediyorum. Bu sene 2 değirmen taşı arasında bile olsam mutlu bir buğday tanesi olma sözü veriyorum kendime.
Yaşanan hergünün kıymetini bildiğiniz, dolu dolu yaşayacağınız bir gün olsun 2019. Çalışanın hakkının verildiği, iş sahiplerinin ben bu tekneyi nasıl yürüteceğim diye bocalamadığı, hayvanların güven içinde sokaklarda dolaşabildiği, çocukların yüzünün güldüğü bir yıl olsun 2019. Siz nasıl bir yıl yaşamak istiyorsanız öyle bir yıl olsun 2019.

31.12.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nice güzel yıllara
Sağolasın Kardeşim bizim tercümanımız oldun bizde doksanlı yılların masabaşı çalışanlardanı olarak; gördüğümüz şimdiki gençler masa dışındada değil sokaklarda ellerinde birer telefon hertürlü çalışma yapıyorlar biz eskiler onlara birer en yenisinden telefon aldıkmı iş tamam. Buradaki yazarlar tabi asli işleri dışında biraz zaman ayırabilseler biraz daha fedakarlıklar yapabilselerde buradaki köşelerine birşeyler yazabilseler çok daha iyi olacaktır.
Size kolaygelsin
A.Ç -- 04.01.2018 09:25
Saçlarım
okumak ne güzel bu güzel yazınızı okumak da nasip oldu kaleminize ve yüreğinize sağlık sağlıkla kalın
mahmut erdem -- 02.08.2017 22:49
Saçlarım
Kalemine sağlık Ece
Şimsek ailesini düygulandirdin.
Hakikaten zaman hızlı geçiyor.
Bir bakıyorsun yıllar ve çoğul yıllar akıp geçmiş.
Yazılarını takip ediyoruz.
Muhendis -- 28.06.2017 21:51
YOZGATTA EĞİTİLMEK
Düşünmenin konuşmanın öğretilmemesi başta olmak üzere hepsi doğru
S. Güçlü -- 29.07.2016 00:13
Hayatın fısıltısı
Çok güzel yamızmışının, ama Türkiyenin gerçekleri böyle bu bozuk düzende kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Sizi tebrik ederim. Bu cesaretinizden dolayı..
Davut Şahinol -- 25.02.2016 13:45
Işığımız hiç Sönmesin
Bu yasta bu bilincte olmanı tebrik ediyorum öncelikle. Keske herkes senin kadar duyarlı olsa. Bu yazının bir cok kisiyi tesfik etmesini umuyorum. Selamlar
Mustafa -- 08.01.2016 18:59
Gelecek nasıl gelecek?
Merhaba sevgili Ece; öncelikle köşe yazılarından dolayı seni tebrik ediyorum..Bu yazını da henüz bir mesleğe karar verme arefesinde bulunan genç arkadaşlara bir yol haritası olması temennilerimi iletiyorum..Son tahlilde ülke konjünktürünün, hayallerin mesleğine değil, insanca yaşamayı sağlayacak ve kazancı bol mesleklere kanalize olma gerçeği inancını taşıyorum. Zira sahada kısa da olsa çalışma fırsatı bulmuş birisi olarak bu gerçeği güzel izah etmişsin.
Sonuç olarak, geleceğe yönelim yapan gençlerin uzmanından kariyer planlaması desteği almaları onların mutlu bireyler olmasında büyük destek sağlayacağı inancındayım. Sevgilerimle...
Osman GÜMÜŞ -- 13.11.2014 09:49
Gelecek nasıl gelecek?
Merhabalar ece hanım gencliğiniz güzelliğiniz kaleminize yansımış umarım geleceğinizde satırlarınız kadar güzel olur. Daha sık yazmanız dileğiyle. Sevgiler
mehmet -- 22.10.2014 23:58
YOZGAT'A DAİR
Biz de Yozgatta aynı şeyleri gözlüyor ve yaşıyoruz.Demekki Yozgatta değişen bi şey yok.Duygu ve düşüncelerimizi adeta paylaşttığınız için size teşekkürlerimizi ve buradan selamlarımızı yolluyoruz.
Aytül -- 21.11.2013 19:47
ANLAMAK
HAKLISIN ECECİM. KATILIYORUM. NE ZAMAN KENDİMİZİ KARŞIMIZDAKİNİN YERİNE KOYUP, ONA GÖRE DAVRANIRSAK, O ZAMAN İLTİŞİM KOLAYLAŞIR. BİRBİRİMİZİ DAHA İYİ ANLARIZ. BU DA BUNALIMLI HAYAT ŞARTLARINDA NE KADAR GERÇEKLEŞEBİLİR, BİLEMEYİZ.
FATMA OĞAN -- 27.10.2013 20:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00