BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
180
Dün
:
4716
Toplam
:
17789891

Yozgat'ın seçkin yazarları Anadolu Basınının en demokratik platformu olan YOZGAT Gazetesi'nde   özgürce yazıyorlar

İŞTE,YOZGAT'IN MİLLİ TAKIMI

    Eskiden yani yıllar öncesinde "gazete" denilince önce akla haber gelirdi.
Gerek genel basında ve gerekse Anadolu basınında gazetelerin sayfaları haber ağırlıklıydı. Siyasal ve ideolojik amaçlı basının dışındaki gazetelerde köşe yazıları oldukca azdı.
     Zamanla görsel basın, izleyicilerine haberleri daha hızlı ve daha sıcak vermeye başlayınca bir anlamda yazılı basının önüne geçti. Bu yüzden son yıllarda genel ve yerel basında yorum gazeteciliği ön plana çıktı. Şimdilerde gazetelerin her sayfasında ve internet sitelerinde köşe yazıları var.
     Görsel medyanın izleyicisine en hızlı biçimde sunduğu olaylar köşe yazarları tarafından derinlemesine irdelenip yorumlanıyor.
     Oysa Yozgat gazetesi, bundan ta 40 yıl öncesinde haber gazeteciliğinden yorum gazeteciliğine yatay geçip yapmıştı. Halkın yaşadığı, gördüğü veya izlediği olaylarla ilgili daha detaylı bilgilendirilmesi ve değişik açılardan bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünmüştü.
     YOZGAT gazetesi işte bu realiteden hareketle bundan 40 yıl öncesinde ve onu takip eden yıllarda YOZGAT'ın sosyolojik, ekonomik ve politik özelliklerini bilen, gözlemleyen ve düşüncelerini en güzel üslupla kağıda dökebilen, bilgi ve birikimlerini kamuoyuna özgürce aktarabilen ve paylaşan Yozgatlı kalemler ile Türk basınının usta ismi bazı Yozgat dostlarına da sütunlarını açtı. Gazeteniz YOZGAT siyasi ve ideolojik görüşü ne olursa olsun eli kalem tutan YOZGAT ve ÜLKEsi için düşünen her kalem erbabına kucak açarak YOZGAT'ta ilk kez demokratik bir platformu oluşturma projesini de yıllar önce gerçekleştirmeyi başarabilen bir gazete oldu.
     Bugün YOZGAT gazetesi çatısı altında birbirinden değerli, birbirinden yetenekli, birbirinden düzeyli, 24 arkadaşımız YOZGAT ve ülkemiz için düşündüklerini YOZGAT özgürce yazıp çizerek okurlarımıza ışık tutuyorlar.
     Okurlarımızın YOZGAT gazetesi ailesinin yazılarını her aşamada engin bir keyfle, zevkle okuduklarını biliyoruz. YOZGAT'ın seçkin kadrosunda yer alan belki de yazılarına tiryakisi olduğuna inandığımız tanıdık yüzleri daha yakından tanımak istiyorsanız işte size arkadaşlarımızın kısa hayat hikayeleri...

 

Osman Hakan KİRACI
Ali DEMİRDAĞ
A.Kadir ÇAPANOĞLU
Celal KAPUSUZOĞLU
Dursun ERKILIÇ
Ece DOĞAN
Erdoğan BUDAK
Esra GAYRETLİ
Fevzi ÖZTÜRK
Habip COŞKUNSOY
Kadim DOĞAN
Kadriye ŞAHİN
Prof. Dr. M.Öcal OĞUZ
Mehmet SANAL
Muhsin KÖKTÜRK
Mustafa TOPALOĞLU
Nesrin MASARİFOĞLU
Siyami YOZGAT
Sürur ÖZTÜRK
Verda Aral GÜLBAY
Yasin Ali ER


YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com